انتخاب تاریخ:   /  /   
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
نگاهی به سریال‌های نوروز ۱۴۰۰
سوگند خوردن در ایران باستان
خاطرمان به شما سخت مشغول است!
چرا رمان «نگهبان» یکی از بهترین آثار داستانی دهه 90 است؟
درباره رمان «گتسبی بزرگ» اثر «اسکات فیتزجرالد» گتسبی هنوز زنده است
الگوی شرقی در جامعه غربی
معصومیت در سایه
«اسپندارمذ»، روز عشاق به سبک ایرانیان باستان
نگاهی به کارنامه‌ کاری «پل المر مور»، منتقد محافظه‌کار آمریکایی
جزئیات سفر در نوروز ۱۴۰۰
نادیده گرفتن هدیه تهرانی، شوک به مخاطبان جشنواره امسال
ممنوعیت سفر به 36 شهر پرخطر
در نشست رسانه‌ای جشنواره «موسیقی فجر ۳۶» چه گذشت؟
مخالفت اهالی هنر با اختصاص سهمیه واکسن کرونا برای هنرمندان
پروتکل‌شکنان سینمایی!
صداوسیما تبدیل به محلی برای بیزینس مداحان شده است
نگاهی به زندگی «نیوتن آروین» بیوگرافی‌نویس چیره‌دست
حاشیه‌های لغو نمایشگاه عکس «پرنسس‌های کوره»
درخشش رنگین‌پوستان در گلدن گلوب ۲۰۲۱
خداحافظی شهاب حسینی از اینستاگرام
خسارت ۲۲ هزار میلیارد تومانی صنعت گردشگری زیر سایه کرونا
غیبت ۱۱ درصد داوطلبان کنکور دکتری ۱۴۰۰
بازگشایی موزه «دفینه» پس از 5 سال تعطیلی
روایت کارگردان فیلم «خورشید» از تراژدی کودکان کار
پیامدهای تصویب وام ازدواج ۱۰۰ میلیونی
ممنوعیت سفر به شهرهای قرمز و نارنجی
درآمد ناشی از گران شدن اینترنت کجا هزینه می‌شود؟
شیر درنده‌ بی‌یال و کوپال
فرصت‌های نوروز کرونایی در خانه
بیشتر
کد خبر: 103442 | تاریخ : ۱۳۹۹/۱۱/۱ - 00:03
اکران مردمی فیلم‌های جشنواره فیلم فجر

اکران مردمی فیلم‌های جشنواره فیلم فجر

اشاره: کمتر از دو هفته تا شروع جشنواره فیلم فجر باقی‌مانده و 7 داور این رویداد مدتی است مشغول تماشا و داوری فیلم‌هایی هستند که حائز شرایط حضور در جشنواره شده بودند. رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت روز گذشته درباره چگونگی برگزاری این دوره جشنواره گفت: جشنواره سی و نهم با محدودیت‌ها و ارزیابی که از ریسک آن وجود دارد برگزار خواهد شد و از مردم استدعا داریم در این دوره جشنواره با رعایت اصول و توصیه‌نامه‌های بهداشتی شرکت کنند.

ستاره صبح-

جزئیاتی از جشنواره فیلم فجر 
در شرایط کرونایی
سی‌ونهمین دوره جشنواره فیلم فجر پس از بازبینی قطعی ۵۹ فیلم، بدون مراسم افتتاحیه برگزار خواهد شد. پس‌ازآنکه ۱۱۰ فیلم برای شرکت در جشنواره ثبت‌نام کردند، دبیرخانه آثار رسیده را با قوانین جشنواره تطبیق داد و نام ۶۲ فیلم را به‌عنوان آثاری که امکان حضور در جشنواره و داوری، داشتند معرفی کرد. ابتدا قرار بود ۲۰ دی‌ماه آخرین‌مهلت برای ارسال نسخه DCP فیلم‌ها باشد، ولی با توجه به حجم بالای کارهای فنی در استودیوها بعضی فیلم‌ها فرصت بیشتری خواستند و این مهلت دیروز، ۳۰ دی‌ماه به پایان رسید. بر این اساس طبق آخرین پیگیری‌ها، نام ۵۹ فیلم به‌عنوان متقاضی شرکت در جشنواره نهایی شده‌ و سه فیلم گویا به دلیل آماده نشدن در فرصت باقی‌مانده انصراف داده‌اند. ازجمله «لاک‌پشت و حلزون» به کارگردانی رضا حماسی که روز گذشته به‌طور رسمی اعلام شد به جشنواره نمی‌رسد. البته هنوز قطعی نیست که تمام این ۵۹ فیلم به داوری برسند، چون ابتدا باید مجوز آن‌ها در شورای پروانه نمایش صادر شود و بعد هر فیلمی که مجوز گرفت در اختیار هیئت‌داوران قرار می‌گیرد.

جشنواره‌ فجر بدون افتتاحیه
این دوره از جشنواره فیلم فجر بدون مراسم افتتاحیه برگزار می‌شود و جوایز بخش مواد تبلیغاتی شامل عکس، پوستر، تیرز و آنونس همانند سال قبل در اختتامیه اهدا می‌شود؛ اختتامیه‌ای که فعلاً پیش‌بینی‌شده است که به‌صورت حضوری و محدود برگزار شود و برنامه‌ریزی‌ها بر این مبنا است که این مراسم به‌صورت آنلاین نیز پخش شود. یکی از بخش‌های جشنواره فجر در دوره‌های مختلف برپایی آن در استان‌ها بوده که امسال هنوز وضعیت این بخش مشخص نیست.علاوه بر این‌ها امسال احتمالاً مراسم بزرگداشت به روال هرسال در جشنواره فیلم فجر برگزار نخواهد شد، چون شرایط برای برگزاری مراسم نیست، ولی نکوداشتی برای درگذشتگان سینمای ایران در سال ۹۹ تدارک دیده می‌شود، به‌ویژه آنکه سینمای ایران در سالی که به ماه‌های پایانی آن نزدیک می‌شویم به‌اندازه چند سال چهره‌های برجسته خود را مثل خسرو سینایی، کامبوزیا پروتوی، پرویز پورحسینی، سیامک سایقی و محمدعلی کشاورز از دست داد.

بازدید جهانپور از ستاد برگزاری جشنواره فیلم فجر
کیانوش جهانپور رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز گذشته با حضور در دبیرخانه سی و نهمین جشنواره فیلم فجر، از ستاد برگزاری و بخش‌های مختلف اجرایی جشنواره بازدید کرد و در جریان چگونگی برگزاری این دوره جشنواره و جزئیات برنامه‌های طراحی‌شده جهت اجرای پروتکل‌های بهداشتی در سینماها در سطح دوم و سوم (نمایش برای رسانه‌ها، هنرمندان و نمایش برای مردم) قرار گرفت.

شکنندگی در اوضاع، جای هشدار را باقی می‌گذارد
وی در این بازدید در گفت‌وگو با ستاد اطلاع‌رسانی جشنواره فیلم فجر، گفت: این انتظار که جشنواره مانند سال‌های قبل برگزار شود، طبیعتاً وجود ندارد. اگرچه به‌واسطه محدودیت‌هایی که اعمال‌شده، شرایط مبتلایان و مرگ‌ومیر ناشی از کرونا با نزدیک شدن به روزهای برگزاری جشنواره بهبود پیداکرده است، اما نکته مهم آن است که این موضوع وجهی شکننده دارد و این شکنندگی در اوضاع، این هشدار را باقی می‌گذارد که رعایت پروتکل‌های بهداشتی، شیوه‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی باید صورت بگیرد، لذا جشنواره امسال تفاوت عمده‌ای با کلیه ادوار گذشته خود دارد.
استقبال حداکثری 
از جشنواره امسال مقدور نیست
رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه اظهار داشت: البته ممکن است در این اوضاع ظرفیت‌های جدیدی هم در ارتباط با مخاطب به وجود بیاید؛ اما جشنواره سی و نهم با محدودیت‌ها و ارزیابی که از ریسک آن وجود دارد برگزار خواهد شد و امیدواریم جشنواره در سال آینده به روال سال‌های قبل خود بازگردد و یک استقبال حداکثری از سوی مخاطبانش داشته باشد. نکته‌ای که قاعدتاً در سال جاری مقدور نیست. پروتکل‌ها و شیوه‌نامه‌هایی که وزارت بهداشت در نظر گرفته به‌نوعی جامع است که وادی‌ها و مشاغل مهم ازجمله سینما و مسائل مربوط به جشنواره را هم شامل می‌شود.
جهانپور ادامه داد: هنر و به‌خصوص هنر هفتم از جهت انتقال پیام، اطلاع‌رسانی، آموزش و همچنین از جهت ثبت رویدادها و تجربیاتی که رخ داده به‌عنوان یک نگاه زیبایی‌شناسانه و خلاق در کنار کادر درمان و حافظان سلامت خواهد بود. سینما با نحوه ارتباط چندجانبه و غیرخطی که دارد قاعدتاً در این زمینه مؤثرتر، راهگشاتر و با ضریب نفوذ بیشتری عمل خواهد کرد.

مخاطبان با رعایت توصیه‌ها 
در جشنواره شرکت کنند
او خطاب به مخاطبان سینمای ایران تأکید کرد: استدعایی که از مردم ‌داریم آن است که در جشنواره فیلم فجر به‌عنوان مهم‌ترین رخداد سینمایی کشور با رعایت اصول و توصیه‌نامه‌های بهداشتی شرکت کنند و هم‌زمان از این جشنواره و رویداد استفاده کافی را ببرند.سی و نهمین جشنواره فیلم فجر از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ۹۹ هم‌زمان با چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران به دبیری سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد برگزار خواهد شد.

modiseh سرویس مدرسه

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.