انتخاب تاریخ:   /  /   
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
فرصت کوتاه خدمت برای وزیر صمت
ایجاد ناامنی در مبارزه با بی‌حجابی عاقلانه و شرعی نیست
شجریان و آزادی انتقاد
آیت‌الله‌صانعی صف‌شکن بود
انفجار بمب کرونا در کشور
ایران نباید در تله جنگ قره‌باغ بیفتد
پیداوپنهان سفر ظریف و همتی به چین و عراق برای بازگرداندن پول‌های بلوکه‌شده
چرا آواز و آوازه شجریان ماندگار و درگذر زمان جلوه‌اش بیشتر خواهد شد؟
طوفان ناتمام در غرب آسیا
توصیه‌های مهم فرمانده کل قوا به مسئولان درباره عبور از مشکلات کشور
درس‌هایی از یک‌میلیون مرگ ناشی از کووید-19
اصلاح‌طلبان باید به دنبال انتخابات منصفانه باشند
عدم تصویب لوایح FATF در تحریم‌‌ ۱۸ بانک ایران به ترامپ کمک کرد
ناگفته های جنگ تحمیلی به روایت فرمانده کل سپاه
نقش ایالات‌متحده در منازعه قفقاز
عـزل رئیس‌جمهور ...!
اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران در میانه شیوع کووید-19
خیز اصولگرایان و نظامیان برای انتخابات 1400
تأثیر انتخابات آمریکا و ابتلای ترامپ به کرونا بر بازارهای ایران
دستاوردهای دولت یازدهم و دوازدهم
انتقام اردوغان از سوریه در قفقاز
توهین ذوالنوری به رئیس‌جمهور، بدتر از آتش زدن برجام در مجلس دهم است!
هتک حرمت حرام است
تداوم حمله نمایندگان اصولگرا به رئیس‌جمهور
چرا امریکا می‌خواهد سفارتش در بغداد را تعطیل کند؟
مزیت‌ها و معایب تشکیل دادگاه جرایم سیاسی پس از تاخیر 41ساله
نگاه جنسیتی بر حضور زنان در انتخابات ریاست‌جمهوری حاکم است
هزینه عدم تصمیم‌گیری به‌موقع و عجله تندروها برای تصاحب پاستور!
محکومیت 15 دانه درشت مفسد اقتصادی
بمب زمانی ژئوپلیتیک در اروپا
اگر بایدن رئیس‌جمهور امریکا شود فرصت برای نجات برجام نخواهد داشت
نکات تازه درباره بزرگ‌ترین انتخابات دهه‌های اخیر آمریکا
پشت‌صحنه انصراف نمایندگان اصولگرا از استیضاح رئیس‌جمهور چیست؟
مردم جنگ می‌خواهند یا صلح؟
اوضاع کرونا غیرقابل‌کنترل شده؛ دو هفته کشور را تعطیل کنید
دفاع سیـد حسـن خمینی از جانشـین فرمانده جنگ و نخست‌وزیردوران دفاع مقدس
جایگاه والای آیت‌الله سیستانی، کیهان را وادار به عذرخواهی کرد
علت و ریشه افت قیمت ‌ در بازار ارز، طلا و بورس
تهدید بازارهای نفت متأثر از درگیری‌های ارمنستان و آذربایجان
حضور هدفمند اصلاح‌طلبان در 1400
برخی به خاطر منافع اقتصادی خود، مخالف تصویب FATF هستند
آیا ایالات‌متحده به شبه‌نظامیان در عراق حمله خواهد کرد؟
تأثیر نتیجه انتخابات ایالات‌متحده بر حال و آینده ایران
از پول‌شویی و اخذ تسهیلات بانکی غیرقانونی تا دستبرد به صندوق ذخیره فرهنگیان
هرج‌ومرج در قفقاز
هشدار دکتر مصطفی معین از سوءاستفاده انتخاباتی از بحران کرونا
اتهام دخالت ایران، روسیه در انتخابات ایالات‌متحده
سختی‌های پیروزی ترامپ در انتخابات آمریکا برای ایران و فرصت تازه با انتخاب بایدن برای تهران
معترضان عراقی خواهان انتخابات آزاد
زنگنه: جان و مال و آبرویم فدای ایران
بیشتر
کد خبر: 82450 | تاریخ : ۱۳۹۹/۵/۱۴ - 00:19

ستاره صبح-پیروز حناچی، شهردار تهران صبح دیروز در نشست خبری خود با نمایندگان رسانه‌ها در پاسخ به سؤال در خصوص شیوع کرونا و تحمیل شدن هزینه‌های زیاد به شهر تهران و کاهش درآمدهای مدیریت شهری و برنامه مدیریت شهری برای ماه‌های مانده از سال و گذر از این بحران گفت: شیوع کرونا دو مشکل برای تهران ایجاد کرد؛ اولاً کمبود درآمد و سپس افزایش هزینه‌ها؛ البته این تنها مختص تهران نبوده است، بلکه همه شهرها با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند و بسیاری از مراکز ما تعطیل شدند. رعایت فاصله فیزیکی معنایش برای ما استفاده از ظرفیت کمتر و با همان ناوگان قبلی است و در حال حاضر ناوگان مترو با 50 درصد ظرفیت و اتوبوس‌رانی هم با 50 درصد ظرفیت آن فعالیت می‌کنند؛ البته دولت‌های دیگر از مدیریت‌های شهری خود در این‌گونه موارد حمایت می‌کنند که البته شهر تهران و مدیریت آن به لحاظ مشکلات اقتصادی از این کمک و حمایت محروم بوده است. وی ادامه داد: البته اینکه تنها توانسته‌ایم 30 درصد بودجه را محقق کنیم هم درست نیست و در بخش نقد تا امروز 70 درصد داشتیم، اما در بخش غیر نقد مشکلاتی داشته‌ایم. دراین‌ارتباط تلاش کردیم و لایحه دوفوریتی به شورا تقدیم کردیم که در شورا تصویب‌شده، اما بندهایی از آن به دلیل اینکه دستگاه‌های نظارتی نقطه نظراتی داشتند در حال بررسی است. وی گفت: ممیزی جدیدی برای شهرداری تهران در نظر داریم، زیرا آخرین ممیزی مربوط به سال 86 بود. تلاش شده تا هزینه‌های جاری کاهش پیدا کند و از سوی دیگر تلاش می‌کنیم تا ظرفیت‌های جدیدی ایجاد کنیم. از سوی دیگر تلاش شد تا پول ناشی از اوراق مشارکت‌های سال 97 و 98 را نقد کنیم که این مهم  هم تأثیر به سزایی در ادامه فرآیندهای ما خواهد داشت.
شهردار تهران در پاسخ به سؤالی در خصوص پیگیری پرونده‌های فسادهای گذشته و راکد ماندن آن‌ها گفت: در خصوص پرونده‌های فساد و تخلفات، پیگیر احقاق حقوق شهر و شهروندان هستیم و بی‌سروصدا این موضوع را تعقیب می‌کنیم و اصرار نداریم که موضوع را جار بزنیم.
وی همچنین در پاسخ به این سؤال که اوراق مشارکت نقد شده اخیر در کدام بخش از مدیریت شهری استفاده خواهد شد، گفت: قرار است بخشی از پول اوراق خرج سیگنالینگ خطوط مترو شود.
حناچی در پاسخ به سؤالی در خصوص عدم حضورش در جلسات هیئت دولت و همچنین سخنان رئیس شورای شهر تهران مبنی بر اینکه حضور شما تأثیری هم در پیشبرد برنامه‌های مدیریت شهری نداشته است، گفت: حضور شهردار تهران در هیئت دولت قانون نیست و شهردار تهران عضو هیئت دولت نیست. لازم به ذکر است که حضور شهردار تهران در هیئت دولت هم برای دولت و هم برای شهرداری تهران مثبت بوده است و برای هر دو طرف خوب خواهد بود. به نظرم حضور من در هیئت دولت باعث خیروبرکت‌هایی برای شهر تهران شده است. از سوی دیگر دولت هم به حضور شهردار تهران به‌عنوان شهردار پایتخت نیازمند است؛ اما ازلحاظ قانونی شهردار تهران عضو هیئت دولت نیست. در دولت هشتم و نهم هم شهردار تهران هیچ زمانی در هیئت دولت شرکت نمی‌کرده‌اند؛ البته در مسئله سیل 98 در استان‌های غربی و در خیلی از موارد دیگر نشان داده شد که حضور شهردار در هیئت دولت می‌تواند به نفع دولت هم باشد. جمع‌بندی همه این موضوعات به این معناست که هم دولت و هم شهرداری به تعامل با یکدیگر نیاز دارند. وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: من رفتار تند و طلبکارانه را نمی‌پسندم و مذاکره و رفتار منعطف را بیشتر می‌پسندم.
شهردار تهران در پاسخ به سؤالی در خصوص موضوع محله جماران که دیروز نیز در دستور کار شورای عالی شهرسازی و معماری قرار داشته است، گفت: جماران فقط یک محله نیست و  بیشتر شبیه ایران است. اتفاقی که در جماران افتاده است را می‌شود از زبان حتی خارجی‌ها هم شنید. برای مثال هنگامی‌که نماینده گورباچف به دیدار امام در جماران آمده است، نوشته که وقتی از ماشین پیاده شدم انتظار داشتم به سرسرایی بزرگ وارد شوم که درنهایت به کاخی منتهی می‌شود، اما وارد روستایی شدم و در خانه‌ای معمولی وارد شدم. مثال دیگر اینکه وقتی فیدل کاسترو هم به ایران آمد گفت شما در انتقال شعار به دنیا ضعیف عمل کردید و ساده زیستی رهبر جهانی را به گوش مردم نرساندید.
وی تأکید کرد: به نظر من باید با جماران در سه سطح برخورد کرد؛ ابتدا سطح جهانی است که باید این ساده زیستی حفظ و به جهانیان منتقل شود. سطح دوم سطح ملی است که باید ثبت شود و حریمی برای آن در نظر گرفته شود و سطح سوم سطح منطقه‌ای است.
حناچی در خصوص بازگشت املاک نجومی شهرداری تهران گفت: 3 هزار ملک از املاک شهرداری در اختیار غیر بود که 50 درصد آن در اختیار فضاهای اجتماعی شهر بود. برخی شاید مصوبه شورای شهر را نداشته باشند، برای همین هیئت سه‌نفره تشکیل شد تا تشخیص بدهند کدام املاک باید بازپس‌گیری شوند. تعداد زیادی از املاک امروز پس گرفته‌شده که در برخی از موارد حتی با همکاری دادستانی تهران این موضوع رخ‌داده است.
وی در خصوص فروش املاک هم گفت: ما معمولاً به شکل مزایده عمل می‌کنیم و سازمان املاک با برگزاری مزایده‌هایی این اقدام را انجام می‌دهد؛ البته برخی از مزایده‌ها متقاضی محدود دارند.
شهردار تهران در خصوص لغو طرح ترافیک گفت: به نظر ما لغو طرح ترافیک تأثیری در کاهش شیوع کرونا نخواهد داشت، زیرا کشورهای توسعه‌یافته هم امروز نه‌تنها طرح ترافیک را کاهش نداده‌اند بلکه سخت‌گیری‌های بیشتری هم داشته‌اند.
وی همچنین در پاسخ به سؤالی در خصوص تخصیص بودجه از سوی ستاد ملی کرونا به امر توسعه حمل‌ونقل عمومی گفت: برای 500 دستگاه بازسازی اتوبوس اعتباراتی گرفته‌شده است. اتوبوس از آن مواردی است که به‌راحتی بازسازی و نوسازی می‌شود. در گذشته هم این اتفاق افتاده است.
حناچی در پاسخ به این سؤال که چرا شورای عالی شهرسازی، شورای شهر و مدیریت شهری تهران که سه ضلع یک مثلث طلایی هستند که می‌توانند طرح تفصیلی را بازنگری کنند، از این فرصت استفاده نمی‌کنند، گفت: بخشی از طرح در حال بازنگری است و قرار نیست همه طرح بازنگری شوند.
وی همچنین در خصوص سرانجام دستورش مبنی بر  استفاده از رنگ در شهر گفت: هنوز هم این دستور دنبال می‌شود و سازمان زیباسازی در حال تهیه دستورالعمل است.
وی بابیان این‌که اگر از تهرانی‌ها بپرسید که شهرمان چه رنگی است عمدتاً می‌گوید خاکستری و این در حالی است که خیلی از فضاهای شهری با ایده رنگ می‌تواند متنوع شود، ادامه داد: بسیاری از تونل‌ها زیرگذرها و دیوارهای ساده در سطح شهر با عنصر رنگ می‌تواند دارای ریتم شوند و این در حالی است که حتی تونل‌های مترو می‌تواند محل تبلیغات تأثیرگذار و درآمدزا باشد که در سایر کشورها تبلیغات به درون تونل‌های مترو رفته و ما هم در حال تعقیب این مسئله هستیم.
شهردار تهران در خصوص ورود پله‌های برقی نیز گفت: یک ‌بخشی از مشکل درون‌سازمانی است و یک‌بخشی هم مشکل ناشی از عدم ورود پله‌های برقی به دلیل تحریم‌ها هستند.

 

modiseh سرویس مدرسه

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.