انتخاب تاریخ:   /  /   
اپلیکیشن بخار
کد خبر: ۴۱۷۲۸ | تاریخ : ۱۳۹۷/۱۱/۱۰ - شماره: 1023
خبر

محمد نبی حبیبی درگذشت

از روستای «باغخواص ورامین» تا دبیر کلی قدیمی‌ترین حزب سیاسی و دینی ایران

اشاره: محمدنبی حبیبی متولد ۲۸ آذر ۱۳۲۴ روز گذشته در 75 سالگی بر اثر ایست قلبی در تهران درگذشت. وی از ۳۱ مرداد سال ۱۳۸۳ تا زمان درگذشتش دبیر کل حزب مؤتلفه اسلامی بود. او در روستای باغخواص ورامین به دنیا آمد و در دوران قبل از پیروزی انقلاب در بسیاری از تظاهرات فعال بود و علیه رژیم شاهنشاهی فعالیت‌های سیاسی داشت.محمد نبی حبیبی که دارای فوق‌لیسانس جامعه‌شناسی از دانشگاه تهران است، طی سال‌های ۱۳۶۲ تا ۱۳۶۶ به مدت ۴۴ ماه شهردار تهران بود که در این دوره ساخت مترو آغاز شد. او همچنین استانداری تهران، فارس، خراسان بزرگ را در کارنامه سوابق خود دارد. بعد از استعفای حبیب‌الله عسگراولادی از دبیر کلی حزب موتلفه اسلامی به‌جای او انتخاب شد. سوابق دیگر وی عبارت‌اند از: معاون سیاسی استاندار کرمان؛ مدیرعامل شرکت پست جمهوری اسلامی ایران؛ معاون وزیر راه و ترابری و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری؛ قائم‌مقام رئیس بنیاد مستضعفان و جانبازان؛ رئیس ستاد اقامه نماز تهران و ... . گفتنی است ایشان در آخرین گفت‌وگویی که با ایسنا انجام داد به مخالف تصویب لوایح چهارگانه FATF پرداخت و گفت: سؤال این است که دولت با آنکه شاهد نقض عهد آمریکا و اروپا در برجام است، چرا در مقام مقابله با مثل برنمی‌آید؟

محمدنبی حبیبی متولد ۲۸ آذر ۱۳۲۴ روز گذشته در 75 سالگی  بر اثر ایست قلبی در تهران درگذشت. وی از ۳۱ مرداد سال ۱۳۸۳ تا زمان درگذشتش دبیر کل حزب مؤتلفه اسلامی بود. او در روستای باغخواص ورامین به دنیا آمد و در دوران قبل از پیروزی انقلاب در بسیاری از تظاهرات فعال بود و علیه رژیم شاهنشاهی فعالیت‌های سیاسی داشت.محمد نبی حبیبی که دارای فوق‌لیسانس جامعه‌شناسی...آخرین مصاحبه
روز دوشنبه 9 بهمن محمدنبی حبیبی در پایان نشست دبیران حزب موتلفه با اشاره به بدعهدی آمریکا و اروپا در پیمان برجام گفت: سؤال این است که دولت با آنکه شاهد نقض عهد آمریکا و اروپا در برجام است، چرا در مقام مقابله با مثل برنمی‌آید؟وی خطاب به دولتمردان آمریکا و اروپا تصریح کرد: اینکه فکر کنید هرروز بر حجم فشار خود به ایران بیفزایید به امید اینکه ملت ایران را تسلیم کنید، یک توهم بیش نیست.
تصویب لوایح پالرمو یا امتیازدهی؟
دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به فرآیند تصمیم‌گیری در مورد لوایح پالرمو و CFT در مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: وقتی دولت و وزارت امور خارجه اظهار می‌کنند که با پذیرش آنها هیچ تضمینی برای حل مشکلات اقتصادی نیست، چرا برخی هنوز اصرار بر تصویب آنها دارند؟ در مورد برجام با آن همه وعده‌های واهی کاری از پیش نرفت حالا هم که می‌گویند با این لوایح مشکلی حل نخواهد شد. چرا امتیازدهی به دشمن بدون اخذ کوچک‌ترین امتیاز را دنبال می‌کنند؟ نام این رویکرد در دیپلماسی خارجی و نیز رعایت حقوق ملت ایران چیست؟

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد