کد خبر : 50605 تاریخ : ۱۳۹۸ سه شنبه ۲ مهر - 00:00
خبر برگزیدگان جایزه امی ۲۰۱۹

مراسم اعطای جوایز امی 2019 که مهم‌ترین جایزه تلویزیونی در آمریکاست و از آن به‌عنوان به اسکار تلویزیونی یاد می‌شود، بامداد دوشنبه در لس‌آنجلس برگزار شد.
فصل هشتم و پایانی سریال «بازی تاج‌وتخت» تولید شبکه اچ‌بی‌او که با نامزدی در 32 بخش ازجمله بهترین سریال درام، پیشتاز نامزدهای این دوره جوایز امی بود، جایزه بهترین سریال درام را دریافت کرد و جایزه بهترین بازیگر مرد مکمل را نیز پیتر دینکلیج به همراه داشت. این سریال هفته پیش 10 جایزه بخش‌های فنی را گرفت و با دو جایزه‌ای که دیروز گرفت مجموع جوایز خود را به 12 رساند. این سریال رکورددار تاریخی برنده بیشترین جایزه امی برای یک مجموعه تلویزیونی است. سریال «بازی تاج‌وتخت» از روی مجموعه کتاب‌های فانتزی و پرفروش جرج آر. آر مارتین ساخته‌شده و داستان چند قلمروی افسانه‌ای است که بر سر پادشاهی باهم در حال جنگ هستند.
سریال معروف «چرنوبیل» دیگر محصول کمپانی "HBO" نیز علاوه بر کسب جایزه بهترین مینی‌سریال، جایزه بهترین کارگردانی و نویسندگی مینی‌سریال را نیز به خود اختصاص داد.سریال کمدی «فلیبگ» هم ۴ جایزه گرفت که یکی از آن‌ها جایزه بهترین سریال کمدی بود. فیبی والربریج هم برای بازی در سریال «فلیبگ» جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن در یک سریال کمدی را از آن خود کرد. این بازیگر برای نویسندگی قسمت اول سریال هم جایزه امی گرفت. یکی دیگر از جوایز این سریال، جایزه بهترین کارگردانی سریالی کمدی بود که به هری بردبیر اهدا شد.  فهرست برندگان هفتاد و یکمین دوره جوایز تلویزیونی امی به شرح زیر است:
بهترین سریال درام: «بازی تاج‌وتخت» 
بهترین سریال کمدی: «فلیبگ» 
بهترین مینی‌سریال: «چرنوبیل»
بهترین بازیگر زن کمدی: «فیبی والر ـ بریج» برای سریال «فلیبگ»
بهترین بازیگر مرد کمدی: «بیل هادر» برای سریال «باری»
بهترین بازیگر زن درام: «جودی کامر» برای سریال «کشتن ایو»
بهترین بازیگر مرد درام: «بیلی پورتر» برای سریال «ژست»
بهترین بازیگر زن مینی‌سریال یا فیلم تلویزیونی: «میشل ویلیامز» برای «فاس / وردون»
بهترین بازیگر مرد مینی‌سریال یا فیلم تلویزیونی: «ژارل جروم» برای «وقتی آنها ما را دیدند»بهترین بازیگر نقش مکمل کمدی: «الکس بورستین» برای سریال «خانم میزل شگفت‌انگیز»
بهترین بازیگر نقش مکمل کمدی: «تونی شلهوب» برای سریال «خانم میزل شگفت‌انگیز»
بهترین بازیگر نقش مکمل زن سریال درام: «جولیا گارنر» برای سریال «اوزارک»
بهترین بازیگر نقش مکمل مرد سریال درام: «پیتر دینکلج» برای سریال «بازی تاج‌وتخت»
درمجموع محصولات کمپانی "HBO" با کسب ۳۴ جایزه بهترین عملکرد را در جوایز امی امسال داشتند و پس‌ازآن کمپانی‌های نتفلیکس و آمازون به ترتیب ۲۷ و ۱۵ جایزه دریافت کردند.