۱۴۰۳ يکشنبه ۳ تير

علی ارواحی، متخصص مدیریت زیست‌بوم‌های تالابی درباره کارکرد تالاب گفت: تالاب‌ها نقش مهمی در تعدیل آب‌وهوای منطقه دارند. همچنین باعث ذخیره و کنترل سیلاب‌ها، تقویت تغذیه آب خوان در سفره‌های آب‌های زیرزمینی می‌شوند، تولید غذا یا کاهش اثرات تغییر اقلیم از دیگر کارکردهای تالاب‌ها است. برخی از تالاب‌های کشور وضعیت بحرانی دارند، مثل تالاب پریشان، تالاب گاوخونی، تالاب بختگان، دریاچه ارومیه، تالاب انزلی و تالاب میانکاله. تالاب‌ها زیست‌بوم‌های ارزشمندی هستند که می‌توانند میزبان بخش قابل‌توجهی از تنوع زیستی گیاهی و جانوری باشند.

مسعود پزشکیان با حضور بر مزار زوج شهدای حادثه هواپیمای اوکراین در گلزار شهدای سنندج، به آنها ادای احترام کرد.

«به جرأت می‌توان گفت که تمام حرف‌های گفته شده در این مناظره و بلکه همه مناظره‌ها توسط همه کاندیدا‌ها و از جمله خود پزشکیان یک طرف و این سخن او یک طرف و اگر تا انتخابات نیز حرفی دیگر نگوید حرجی نیست چرا که همه سخن را در یک جمله مختصر و مفید بیان کرده است.»

براساس آخرین نظرسنجی از میزان تغییر آرای نامزد‌ها از ۲۴ تا ۳۰ خرداد، به ترتیب سعید جلیلی از ۲۳.۷به ۱۶.۲درصد، مسعود پزشکیان از ۱۳.۷به ۱۹.۸ درصد، محمدباقر قالیباف از ۱۵.۳ به ۱۹ درصد، امیرحسین قاضی‌زاده از ۲.۴ به ۲.۶درصد، علیرضا زاکانی بدون تغییر ۲ درصد و مصطفی پورمحمدی از ۰.۸ به ۰.۹درصد تغییر داشته است.

«تا اواخر هفته آینده در نوار شرقی کشور به ویژه در منطقه زابل و شرق خراسان جنوبی، نواحی مرکزی و دامنه‌های جنوبی البرز و روز دوشنبه در غرب و جنوب غرب کشور در برخی ساعات وزش باد شدید گاهی همراه با خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا خواهد بود. در سه روز آینده شرق دریای عمان مواج است.»

در تازه‌ترین نظرسنجی ایسپا که روز ۲۹ و ۳۰ خرداد انجام‌ شده است ۷۳.۲ درصد مردم گفته‌اند مناظره نامزدها که از صداوسیما پخش شده را تماشا نکردند.

جانشین فرماندهی انتظامی خراسان شمالی از ترخیص خودروهای توقیفی به مناسبت عید غدیر خبر داد.

شامگاه امشب ۳۱ خردادماه ۱۴۰۳ دومین مناظره کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

لطفا شکیبا باشید...