۱۴۰۳ يکشنبه ۳ تير

یک دیپلمات پیشین گفت: حاکمیت چشم انداز روشنی برای تغییر سیاست ها نشان نداده است تایید صلاحیت نامزد اصلاح طلب به معنی تغییر رویکرد سیاسی حاکمیت نیست.

سخنرانی ظریف در کاشان منجر به درگیری گروه فشار شد.

محمدجواد ظریف در کاشان گفت: یک اقلیت کوچک نمی‌خواهند بگذارند مردم حرف حق را بشنوند.

امیرحسین ثابتی در اظهاراتی مدعی شده که بیژن زنگنه وزیر نفت دولت روحانی مخالف پالایشگاه‌سازی بوده است. ادعای ثابتی که از افراد نزدیک به جلیلی است، با انتقادات بسیاری همراه شده است. چراکه موضع زنگنه درباره ساخت پالایشگاه تفاوت بسیاری با ادعای ثابتی دارد. پرسش اینجاست که آیا ثابتی سخنان زنگنه را تاکنون نشنیده یا تلاش دارد موضع متفاوتی را به وزیر نفت پیشین نسبت دهد؟

مناظره سوم با محوریت مسائل فرهنگی در شامگاه ۱ تیر ۱۴۰۳ برگزار شد که البته همچنان به داغی گرمای این روزها نیست؛ اما کدام نامزدها بیشتر توجهات را جلب کردند؟ کدام نامزدها در عملکرد خود دچار افت شدند و مهم‌ترین مأیوسان مناظره سوم، کدام بخش جامعه بودند؟

رئیس اسبق اتاق بازرگانی در واکنش به مناظره سوم انتخاباتی توییتی منتشر کرد.

ظریف عضو ستاد انتخاباتی مسعود پزشکیان تصریح کرد: شجاعت در تصمیم گیری و در هزینه کردن از خود درست است، شجاعت در هزینه کردن از جیب مردم درست نیست، مردم ما مستحق این هستند که ما در راه آن‌ها قربانی شویم، مردم ما مستحق این نیستند که قربانی مطامع حزبی و سیاسی ما شوند، مردم ما شهید دادند که با گوشت ۷۰۰ هزار تومانی زندگی کنند؟

رهبر معظم انقلاب در دیدار با مسئولان دستگاه قضا تاکید کردند: آقایان نامزدها در مباحثات خود از اظهارات دشمن شادکن پرهیز کنند.

مسعود پزشکیان در سومین مناظره کاندیداهای ریاست جمهوری گفت: همانطور که در گذشته نتوانستن با زور چادر را از سر زنان بردارند حالا هم نمی توانند با زور پوشش را با زنان تحمیل کنند

«برای حل مشکل انرژی باید روی ریل سرمایه‌گذاری شود، باید برای تردد‌های درون‌شهری محدودیت ایجاد کنند تا مردم بیشتر از مترو استفاده کنند، باید خودرو‌های ادارات را جمع‌آوری کنند؛ معنا ندارد که هرکس در ادارات سرویس شخصی داشته باشد، باید فروش طرح ترافیک را قطع کنند، پولی که برای واردات بنزین و گازوئیل پرداخت می‌کنند به مترو اختصاص دهند تا احداث ریل و تعداد قطار‌ها به حد قابل قبولی برسد و اوضاع بهبود پیدا کند.»

لطفا شکیبا باشید...