۱۴۰۳ يکشنبه ۳ تير

دانشمندان می‌گویند با مسدود کردن یک مکانیسم بیولوژیکی باستانی می‌توان از ریزش مو جلوگیری کرد.به گزارش ایسنا، یک نتیجه شگفت‌انگیز در یک آزمایش آزمایشگاهی منجر به کشف یک مسیر فشار بیولوژیکی باستانی شده است که می‌تواند سلول‌ها را وادار کند تا آنچه را که برای رشد مو لازم است، متوقف کنند.

عزت نفس چیز پیچیده‌ای است. شناسایی فردی که عزت نفس دارد آسان است، اما گاهی تشخیص کمبود عزت نفس دشوار می‌شود.

گل مژه یک عفونت باکتریایی غدد چربی پلک است که باعث ایجاد برآمدگی قرمز، دردناک و پر از چرک در لبه پلک می‌شود.

آبله مرغان یک بیماری عفونی ناشی از ویروس واریسلا زوستر است که به بروز دانه‌های ریز خارش‌دار و پر شده از مایع منجر می‌شود. این بیماری واگیردار است و افرادی را که تا به حال به آن مبتلا نشده و یا در برابر آن واکسینه نشده‌اند، درگیر می‌کند.

سنگ کلیه عارضه‌ای شایع است که افراد را در هر سنی می‌تواند درگیر کند. این عارضه می‌تواند درد شدیدی به همراه داشته باشد و در صورت عدم درمان به موقع، به کلیه‌ها آسیب جدی وارد کند. در این مقاله، به بررسی جامع سنگ کلیه، از جمله علائم، علل، انواع، روش‌های تشخیص، درمان و پیشگیری می‌پردازیم. همچنین، به رژیم غذایی مناسب برای افراد مبتلا به سنگ کلیه و اطلاعاتی در مورد عمل جراحی برای این عارضه اشاره خواهیم کرد.

مردان به علت خصوصیات جنسیتی، رفتاری و شغلی بیش از زنان در معرض انواع بیماری‌های واگیر و غیرواگیر هستند و غفلت از این موضوع درد و رنج قابل توجه و هزینه‌های گزاف و غیرقابل اجتنابی را بوجود می‌آورد و از سوی دیگر این مفهوم علاوه بر اثرگذاری بر کیفیت زندگی مردان، تاثیر شگرفی بر اطرافیان آنها نیز خواهد گذاشت.

به طور کلی نشانه های عدم اعتماد به نفس شامل موارد مختلفی می شود که ما در بخش قبل به چند مورد از آن ها اشاره کردیم. اگر شما نیز به دنبال راهی برای افزایش اعتماد به نفس هستید، بهتر است با 5 تکنیک زیر آشنا شوید:

مدیرکل بیمه‌گری و جذب منابع سازمان بیمه سلامت ایران ضمن اشاره به بیمه رایگان پنج دهک اول درآمدی و تخفیف‌های اعمال شده برای دهک‌های شش تا ۹ درآمدی، در عین حال جزییات تغییرات ایجاد شده در حق بیمه پرداختی دهک‌های ۶ تا ۹ درآمدی برای سال ۱۴۰۳ را تشریح کرد.

مجید محمدیان، مسئول دبیرخانه عفاف و حجاب وزارت بهداشت، از ابلاغ دستورالعمل ملی البسه استاندارد و ویژه بیماران در جهت حفظ کرامت، حقوق و امنیت روانی بیماران، به همه مراکز، مؤسسات دولتی و خصوصی خبر داد.

لطفا شکیبا باشید...