۱۴۰۳ يکشنبه ۳ تير

یک دیپلمات پیشین به ستاره صبح گفت: ایران نیازمند تغییری اساسی در پارادایم سیاست خارجی است. لازم است برای پاسخگویی به نیازهای جامعه سیاست خارجی توسعه گرا را دنبال کند. دولت چهاردهم نمی تواند بدون یک سیاست خارجی تاثیر گذار و فعال از عهده وظایف خود در قبال مردم برآید.

ارتش رژیم صهیونیستی می‌خواهد پس از عملیات رفح، پایان جنگ در نوار غزه را اعلام کند. ارتش رژیم صهیونیستی خواهان کاهش نیرو‌ها در محور فیلادلفیا است.

کارشناس مسائل آمریکا گفت: نخست‌وزیر اسرائیل هزینه‌های زیادی به تل‌آویو بار کرده و این در حالیست که ممنوعیت فروش تسلیحات به این رژیم از سوی واشنگتن را باید یک نوع مخالفت با راهبردهای میدانی و سیاسی وی بدانیم.

وزارت خارجه ایران اقدام خصمانه کانادا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را شدیداً محکوم کرد.

نخستین جلسه دادگاه دو زنی که مبدأ یک خبر جعلی درباره بریژیت ماکرون، بانوی اول فرانسه هستند روز چهارشنبه ۱۹ ژوئن برگزار می‌شود.

در پی ادامه گاف‌های متعدد رئیس‌جمهور سالخورده آمریکا در انظار عمومی و «خشک شدن» او در چند مراسم طی روزهای اخیر، پزشکان و کارشناسان ارزیابی‌هایی را درباره سلامت عقلی او مطرح کرده‌اند که در برخی موارد می‌تواند نگران‌کننده باشد.

یک رسانه انگلیسی با اشاره به ضعف «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهور آمریکا در گزارشی نوشت که ایده جایگزینی او با نامزدی دیگر در میان افراد حزب و مردم بیش از پیش پررنگ شده است.

در پی غرق شدن ۲ قایق حامل پناهجویان در سواحل جنوبی ایتالیا دست‌کم ۱۱ نفر جان خود را از دست داده و ده‌ها نفر نیز ناپدید شده‌اند.

روسیه در اقدامی شتابزده و مغایر با عرف دیپلماتیک و به دلایل نامعلوم، توافق جامع ایران و روسیه را تعلیق و دلیل آن را مشکلات داخلی مقامات ایران دانست. این اقدام روسیه با کاندیداتوری و نامزدی مسعود پزشکیان، نامزد مورد حمایت اصلاح‌طلبان برای انتخابات هشتم تیر ریاست‌جمهوری، همزمان شده است.

مجلسی می گوید: رئیس‌جمهور فرانسه قصد دارد از خود و فرانسه دفاع کند و نشان دهد مردم فرانسه به گروه‌های تندرو و دست راستی تمایل ندارند. این‌یک ژست دموکراتیک است تا جامعه یک‌بار هم در مجلس ملی اظهارنظر کند.

لطفا شکیبا باشید...