برگزیدگان چهل‌‍‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر

برگزیدگان چهل‌‍‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر

برگزیدگان چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر در بخش های مختلف معرفی و تجلیل شدند. چهل‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر شامگاه چهارشنبه -۱۱ بهمن- رسما افتتاح و از روز پنجشنبه ۱۲ بهمن اکران فیلم‌ها در خانه جشنواره (برج میلاد تهران) و سینماهای مردمی آغاز شد؛ اکران فیلم ها جمعه ۲۰بهمن پایان یافت.
محمدهادی کریمی، پوران درخشنده، محمدحسین لطیفی، عبدالحمید قدیریان، شهاب اسفندیاری، مهدی فخیم‌زاده و بهرام عظیمی هیات داوران بخش ملی چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر این رویداد را تشکیل می دادند که نامزدهای بخش های مختلف را شب گذشته (۲۱ بهمن) طی آیینی اعلام کردند.
اختتامیه چهل و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر شامگاه یکشنبه ۲۲ بهمن ماه در خانه جشنواره در برج میلاد برگزار و برگزیدگان به شرح زیر تجلیل شدند:
بخش ملی
سودای سیمرغ
بهترین جلوه‌های بصری
سیمرغ بلورین به محمد برادران برای فیلم «احمد»
بهترین جلوه‌های ویژه میدانی
سیمرغ بلورین به حمید رسولیان برای «دست ناپیدا»
بهترین چهره‌پردازی
سیمرغ بلورین به مرتضی کهزادی برای فیلم «احمد»
طراحی صحنه
سیمرغ بلورین به کامیاب امین‌عشایری برای فیلم «تابستان همان سال»
بهترین صدابرداری
سیمرغ بلورین به امیر عاشق حسینی برای «قلب رقه»
طراحی لباس
سیمرغ بلورین به مهرنوش بیانی برای فیلم «تابستان همان سال»
بهترین صداگذاری
سیمرغ بلورین به بهمن اردلان برای فیلم «آسمان غرب»
بهترین موسیقی
سیمرغ بلورین به مجید انتظامی برای «مجنون»
بهترین تدوین
سیمرغ بلورین به حسن حسن‌دوست برای «پرویز خان»
بهترین فیلمبرداری
سیمرغ بلورین به کوهیار کلاری برای فیلم «تابستان همان سال»

بهترین فیلم پویانمایی
دیپلم افتخار به محمدمهدی مشکوری برای تهیه‌کنندگی «ببعی قهرمان»
بهترین فیلمنامه
دیپلم افتخار به علی ثقفی برای فیلم «پرویزخان»
بهترین بازیگر مکمل مرد
سیمرغ بلورین به بهزاد خلج برای فیلم «مجنون»
‌بهترین بازیگر مکمل زن
دیپلم افتخار به مهرو نونهالی برای فیلم «تابستان همان سال»
سیمرغ بلورین به شبنم قربانی برای فیلم «مجنون»
بهترین بازیگر مرد
سیمرغ بلورین به ارسطو خوش رزم برای فیلم «صبح اعدام»
بهترین بازیگر زن
دیپلم افتخار به ساره رشیدی برای «احمد»
سیمرغ بلورین به مارال بنی آدم برای «پروین»
بهترین کارگردانی
سیمرغ بلورین به بهروز افخمی برای «صبح اعدام»
بهترین فیلم
سیمرغ بلورین به عباس نادران برای «مجنون»
نگاه نو
سیمرغ بلورین فیلم اولی به علی طاهرفر برای فیلم «آپاراتچی»
سیمرغ بلورین بهترین کارگردان به جواد عزتی برای فیلم «تمساح خونی»
سیمرغ بهترین دستاورد فنی و هنری به دلیل اقتباس از یک متن داستانی به رضا کشاورز برای «باغ کیانوش»
جایزه نگاه ملی؛ سرباز وطن
جایزه ویژه شهید سردار قاسم سلیمانی به حبیب الله والی‌نژاد برای تهیه کنندگی «آسمان غرب»
دیپلم افتخار گوهرشاد به انسیه شاه حسینی برای کارگردانی «دست ناپیدا»
سیمرغ بلورین گوهرشاد به حبیب الله والی نژاد برای «احمد»
بخش بین الملل
سینمای سعادت

سیمرغ بلورین بهترین دستاورد هنری به آنجلوس رالیس برای فیلم «آفرین در عصر سیلاب» از یونان و بنگلادش
سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه به آلساندرو باردانی برای فیلم «بهترین قرن زندگی من»
سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی به آلخاندرو روخاس و خوآن واسکوئز برای فیلم «در بدو ورود» از اسپانیا
جایزه ویژه هیات داوران به محمود کلاری برای فیلم «تابستان همان سال» از ایران
سیمرغ بهترین فیلم به استفان کوماندراف برای فیلم «درس‌های بلاگا» از بلغارستان
جلوه گاه شرق
سیمرغ بهترین دستاورد هنری به تاستیا جمیل بازیگر فیلم «فاطیما» از بنگلادش
سیمرغ بهترین فیلمنامه به نسیم باستانی برای «ظاهر» از ایران
سیمرغ بهترین کارگردانی به محمد عسگری برای «آسمان غرب» از ایران
جایزه ویژه هیات داوران به آسخات کوچینچیرکوف برای فیلم «باورینا سالو» از قزاقستان
سیمرغ بهترین فیلم به زولجار گل یوروداش برای «رویای خواب زمستانی» از مغولستان
بخش بین‌الادیان
دیپلم افتخار بهترین فیلم به محمود کلاری برای «تابستان همان سال»
سیمرغ بلورین بهترین فیلم به داریوش یاری برای فیلم «شور عاشقی»
بخش مقاومت
دیپلم افتخار به محمدحسین حقیقت برای «پرواز ۱۷۵»
سیمرغ بهترین فیلم به خیرالله تقیانی‌پور برای «قلب رقه»
به گزارش ایرنا، در این دوره از جشنواره ۲۲ فیلم در بخش سودای سیمرغ، ۱۲ فیلم در بخش نگاه نو و ۴ فیلم در بخش انیمیشن با یکدیگر رقابت کردند.

لینک کوتاه: http://www.setaresobh.ir/fa/main/detail/108822/

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه

برگزیدگان چهل‌‍‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر

برگزیدگان چهل‌‍‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر

برگزیدگان چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر در بخش های مختلف معرفی و تجلیل شدند. چهل‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر شامگاه چهارشنبه -۱۱ بهمن- رسما افتتاح و از روز پنجشنبه ۱۲ بهمن اکران فیلم‌ها در خانه جشنواره (برج میلاد تهران) و سینماهای مردمی آغاز شد؛ اکران فیلم ها جمعه ۲۰بهمن پایان یافت.
محمدهادی کریمی، پوران درخشنده، محمدحسین لطیفی، عبدالحمید قدیریان، شهاب اسفندیاری، مهدی فخیم‌زاده و بهرام عظیمی هیات داوران بخش ملی چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر این رویداد را تشکیل می دادند که نامزدهای بخش های مختلف را شب گذشته (۲۱ بهمن) طی آیینی اعلام کردند.
اختتامیه چهل و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر شامگاه یکشنبه ۲۲ بهمن ماه در خانه جشنواره در برج میلاد برگزار و برگزیدگان به شرح زیر تجلیل شدند:
بخش ملی
سودای سیمرغ
بهترین جلوه‌های بصری
سیمرغ بلورین به محمد برادران برای فیلم «احمد»
بهترین جلوه‌های ویژه میدانی
سیمرغ بلورین به حمید رسولیان برای «دست ناپیدا»
بهترین چهره‌پردازی
سیمرغ بلورین به مرتضی کهزادی برای فیلم «احمد»
طراحی صحنه
سیمرغ بلورین به کامیاب امین‌عشایری برای فیلم «تابستان همان سال»
بهترین صدابرداری
سیمرغ بلورین به امیر عاشق حسینی برای «قلب رقه»
طراحی لباس
سیمرغ بلورین به مهرنوش بیانی برای فیلم «تابستان همان سال»
بهترین صداگذاری
سیمرغ بلورین به بهمن اردلان برای فیلم «آسمان غرب»
بهترین موسیقی
سیمرغ بلورین به مجید انتظامی برای «مجنون»
بهترین تدوین
سیمرغ بلورین به حسن حسن‌دوست برای «پرویز خان»
بهترین فیلمبرداری
سیمرغ بلورین به کوهیار کلاری برای فیلم «تابستان همان سال»

بهترین فیلم پویانمایی
دیپلم افتخار به محمدمهدی مشکوری برای تهیه‌کنندگی «ببعی قهرمان»
بهترین فیلمنامه
دیپلم افتخار به علی ثقفی برای فیلم «پرویزخان»
بهترین بازیگر مکمل مرد
سیمرغ بلورین به بهزاد خلج برای فیلم «مجنون»
‌بهترین بازیگر مکمل زن
دیپلم افتخار به مهرو نونهالی برای فیلم «تابستان همان سال»
سیمرغ بلورین به شبنم قربانی برای فیلم «مجنون»
بهترین بازیگر مرد
سیمرغ بلورین به ارسطو خوش رزم برای فیلم «صبح اعدام»
بهترین بازیگر زن
دیپلم افتخار به ساره رشیدی برای «احمد»
سیمرغ بلورین به مارال بنی آدم برای «پروین»
بهترین کارگردانی
سیمرغ بلورین به بهروز افخمی برای «صبح اعدام»
بهترین فیلم
سیمرغ بلورین به عباس نادران برای «مجنون»
نگاه نو
سیمرغ بلورین فیلم اولی به علی طاهرفر برای فیلم «آپاراتچی»
سیمرغ بلورین بهترین کارگردان به جواد عزتی برای فیلم «تمساح خونی»
سیمرغ بهترین دستاورد فنی و هنری به دلیل اقتباس از یک متن داستانی به رضا کشاورز برای «باغ کیانوش»
جایزه نگاه ملی؛ سرباز وطن
جایزه ویژه شهید سردار قاسم سلیمانی به حبیب الله والی‌نژاد برای تهیه کنندگی «آسمان غرب»
دیپلم افتخار گوهرشاد به انسیه شاه حسینی برای کارگردانی «دست ناپیدا»
سیمرغ بلورین گوهرشاد به حبیب الله والی نژاد برای «احمد»
بخش بین الملل
سینمای سعادت

سیمرغ بلورین بهترین دستاورد هنری به آنجلوس رالیس برای فیلم «آفرین در عصر سیلاب» از یونان و بنگلادش
سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه به آلساندرو باردانی برای فیلم «بهترین قرن زندگی من»
سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی به آلخاندرو روخاس و خوآن واسکوئز برای فیلم «در بدو ورود» از اسپانیا
جایزه ویژه هیات داوران به محمود کلاری برای فیلم «تابستان همان سال» از ایران
سیمرغ بهترین فیلم به استفان کوماندراف برای فیلم «درس‌های بلاگا» از بلغارستان
جلوه گاه شرق
سیمرغ بهترین دستاورد هنری به تاستیا جمیل بازیگر فیلم «فاطیما» از بنگلادش
سیمرغ بهترین فیلمنامه به نسیم باستانی برای «ظاهر» از ایران
سیمرغ بهترین کارگردانی به محمد عسگری برای «آسمان غرب» از ایران
جایزه ویژه هیات داوران به آسخات کوچینچیرکوف برای فیلم «باورینا سالو» از قزاقستان
سیمرغ بهترین فیلم به زولجار گل یوروداش برای «رویای خواب زمستانی» از مغولستان
بخش بین‌الادیان
دیپلم افتخار بهترین فیلم به محمود کلاری برای «تابستان همان سال»
سیمرغ بلورین بهترین فیلم به داریوش یاری برای فیلم «شور عاشقی»
بخش مقاومت
دیپلم افتخار به محمدحسین حقیقت برای «پرواز ۱۷۵»
سیمرغ بهترین فیلم به خیرالله تقیانی‌پور برای «قلب رقه»
به گزارش ایرنا، در این دوره از جشنواره ۲۲ فیلم در بخش سودای سیمرغ، ۱۲ فیلم در بخش نگاه نو و ۴ فیلم در بخش انیمیشن با یکدیگر رقابت کردند.

لینک کوتاه: http://www.setaresobh.ir/fa/main/detail/108822/

ارسال دیدگاه شما