خبرنامه

درخواست رئیسی برای بازنگری در آیین دادرسی
میزان: آیت‌الله رئیسی با اشاره به نقش دیوان عالی کشور در تضمین سلامت در تصمیم‌گیری‌ها و تأثیر این مهم در ارتقای سلامت دستگاه قضایی، گفت: بعضاً آثار روابط ناسالم و نفوذ در پرونده‌ها، در تصمیمات نادرست و آرای دارای مشکل متبلور می‌شود لذا تدقیق نظر در پرونده‌ها از سوی قضات دیوان عالی کشور می‌تواند این آرا و تصمیم‌گیری‌های دارای مشکل را در دستگاه قضایی به حداقل برساند و به همه اصحاب پرونده اثبات کند که مرجعی به‌عنوان دیوان عالی کشور با حضور قضات باتجربه و عالم مانع از نقش‌آفرینی هرگونه روابط ناسالم و زد و بند در اتخاذ آرا و تصمیمات قضایی می‌شود. رئیس دستگاه قضا با اشاره به تشکیل کارگروهی پیرامون تدوین سیاست‌های کیفری و جنایی در دستگاه قضایی، گفت: باید باز نگاهی در قوانینی نظیر قانون مجازات اسلامی و آیین دادرسی کیفری مبتنی بر ثبات دهی به این قوانین صورت گیرد.
معیشت مردم، اولویت دولت
رئیس‌جمهور در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی بابیان اینکه حمایت از معیشت مردم همواره اولویت دولت تدبیر و امید بوده است، گفت: دولت در سال ۱۳۹۹ طرح‌های حمایتی مختلفی را اجرا کرد و در بودجه سال ۱۴۰۰ نیز منابع قابل‌توجهی برای این امر اختصاص‌یافته است.رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه دولت در آستانه ماه مبارک رمضان برای گروه‌های آسیب‌پذیر بسته معیشتی تدارک دیده است، افزود: این کمک‌ها تداوم خواهد یافت تا دولت در برابر تکانه‌های اقتصادی یاری‌گر مردم باشد و مردم عزیز، بالأخص اقشار آسیب‌پذیر اطمینان خاطر داشته باشند که دولت هیچ‌گاه آن‌ها را فراموش نکرده و نخواهد کرد. رئیس‌جمهور با قدردانی از اقدامات انجام‌شده برای آماده‌سازی بستر ارائه تسهیلات بانکی با استفاده از کارت اعتباری، گفت: بی‌شک الگوی تسهیلات دهی نظام بانکی کشور نیز تغییر می‌کند.
امکان حذف سربازی اجباری
ایسنا: نایب‌رئیس کمیسیون اصل نود مجلس حذف سربازی اجباری‬ را امکان‌پذیر دانست و بابیان اینکه ۲۵ هزار میلیارد تومان برای جبران خلاء واقعی حذف سربازی موردنیاز است، گفت که مجلس به دنبال تحقق این موضوع است. حجت‌الاسلام حسن شجاعی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: «امکان حذف سربازی اجباری‬ وجود دارد و مجلس انقلابی بر اساس اصول ۷۱، ۷۶، ۸۴، ۸۶ و... قانون اساسی به دنبال تحقق آن است. پیوند زدن امنیت کشور به سربازی اجباری و حتی اغراق در آن به‌نحوی‌که یک روز کاستن از سربازی ضربه به امنیت باشد، نادرست، غیرواقعی‌ و خلاف مصالح نظام است. اگر چنین است، غیبت صدها هزار مشمول باید امنیت کشور را به‌کلی از بین برده باشد.سربازی اجباری پدیده‌ای صرفاً نظامی نیست که فقط متخصصین نظامی حق اظهارنظر داشته باشند.
افتتاح دستاوردهای جدید هسته‌ای
برنا: هم‌زمان با سالروز ملی فناوری هسته‌ای از ۱۳۳ دستاورد جدید هسته‌ای رونمایی افتتاح و راه‌اندازی می‌شود. با تلاش شبانه‌روزی کارکنان و متخصصان صنعت هسته‌ای کشور، طی یک سال گذشته ۱۳۳ دستاورد جدید ممیزی شده در حوزه‌های مختلف صنعت هسته‌ای ازجمله کوانتوم، غنی‌سازی، آب‌سنگین و ترکیبات دوتره، رادیو دارو، لیزر و ... با موفقیت حاصل گردیده است. بر اساس این گزارش این دستاوردها در قالب نمایشگاه و ۱۱ مورد آن به‌صورت ویدئو کنفرانس و ۸ مورد از آن‌ها توسط رئیس‌جمهور در مورخ ۲۱ فروردین‌ماه به مناسبت روز ملی فناوری هسته‌ای رونمایی، افتتاح و راه‌اندازی خواهد شد.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه